סובלת מכאבים ואי נוחות לפני המחזור החודשי, במהלכו או אחריו? יש פתרונות טבעיים שיכולים לעזור להעביר את הימים האלו בצורה הרבה יותר נינוחה.

קרוב לששים אחוזים מהנשים חוות דיסמנוריאה – כאב מחזור. למעשה דיסמנוריאה היא היום אחת מהתלונות הגניקולוגיות השכיחות ביותר וחשוב לתת עליה את הדעת ולמצוא פתרונות להקלה בכאבים ובאי הנוחות שחוזרים ומופיעים מדי חודש.

מאפיינים של כאבי מחזור – דיסמונריאה

הכאבים עשויים להופיע לכל אורך תקופת פוריות האשה. הם יכולים גם להופיע בכל שלב של המחזור, (לפני, במהלך ואף לאחר הווסת), כלומר, יכולים להופיע גם כאבי מחזור "ללא מחזור" (שלא בזמן הווסת).

התסמינים מתבטאים בהתכווצויות, כאבים, לרוב בבטן התחתונה, אזור אגן הירכיים ובגב התחתון. הם יכולים להיות מלווים בכאבי ראש, שלשלול או לחילופין עצירות, תכיפות במתן שתן, בחילות, הצטברות נוזלים, חוסר שקט, גודש ורגישות בחזה, נטייה למופנמות ואימפולסיביות.

חומרת התסמינים והכאבים משתנה בין אשה לאחרת ולעתים מופיעים רק חלק מהם, בעוד שבמקרים אחרים האשה עשויה לחוות את כולם, עד כדי כאב עצום וחוסר יכולת לתפקד במהלך ימים אלו.

טיפול טבעי בכאבי מחזור יסייע משמעותית להקלה בתסמינים וחיזוק הגוף.

סוגים של כאבי מחזור

כאבי מחזור נחלקים לשתי צורות: כאב ראשוני וכאב משני.

כאב מחזור ראשוני: אופייני יותר (אך לא מוגבל) לנערות ונשים צעירות. כאבים לפני ובזמן מחזור, ללא סיבת מחלה, אלו מופיעים בשנים הראשונות לאחר קבלת המחזור החודשי ועד לשנות העשרים המוקדמות, לעתים עד הלידה הראשונה ולעיתים גם אחרי. לעיתים רבות לאחר בשלב זה עוצמת הכאב תפחת או תיעלם לחלוטין.

הסיבות לכאבי מחזור (דיסמוריאה) ראשוניים הן בעיקר בשל כיווצים חזקים של הרחם. הפרשה של כימיקל טבעי הנקרא פרוסטגלנדין מוביל לכיווץ של שריר הרחם, לפני המחזור ישנה עלייה של רמת הפרוסטגלנדינים ברירית הרחם והגוף מתכווץ חזק יותר (בעיקר כדי לשחרר את רירית הרחם), וכתוצאה מכך יתכן כאב.

הפרשה מוגברת של פרוסטגלנדינים קשורה מלבד כיווץ שרירים חלקים כגון שריר הרחם גם בתהליכים דלקתיים, בעיקר במצבים כגון פגיעה ברקמה או זיהום (שם הוא יעודד התפתחות של דלקת וכאב כחלק מתהליך ההחלמה). במידה ונוצר פגיעה ברקמה (כמו לחץ על כלי דם מכיווצים חזקים מידי של הרחם), זיהום, יתר דלקתיות או כל סיבה שמובילה לעליה ברמת הפרוסטגלנדינים עלולה להשפיע על ההתכווצויות בשריר הרחם ולכאבים יותר חזקים.

כאבי מחזור ראשוניים עשויים להופיע גם בשל מבנה מולד של הרחם, הנרתיק (או שניהם).

כאב מחזור משני: עשויים להופיע בכל גיל, כאשר ברקע לרוב היה מחזור רגיל ונוצרו כאבים מסיבה משנית עקב בעיות גניקולוגיות, מהפרעה באברי הרבייה שמשפיעות על הרחם או על האיברים ושאינן קשורות רק למחזור החודשי אולם מופיעות בסמוך לזמן המחזור עם נטייה להמשך לזמן ארוך יותר מדיסמוריאה ראשונית (לדוגמה להתחיל לפני המחזור או להמשיך אחרי המחזור) ולכן התסמינים מיוחסים אליו ועשויים ליצור או להתפרש ככאבי מחזור.

איקון קטן של כוכבית בעיגול

מחזור הוא תהליך תהליך טבעי, בריא וחיובי. יחד עם זאת, אין כל סיבה להמתין לו בחששות מכאבים ואי נוחות.

"כאבי ביוץ" – כאבי מחזור מייד אחרי ביוץ

כאמור, נשים יכולות לחוות כאבי מחזור לפני מחזור, במהלכו או לאחריו. יש נשים שחוות גם כאבי מחזור מייד אחרי ביוץ. במקרים אלו יופיעו הכאבים כששה ועד עשרה ימים ממועד התרחשות הביוץ. כאבים אלו, ברוב המקרים, יבשרו את תחילתו של הריון. כשהכאבים מתרחשים ממש בסמוך לביוץ, או במהלכו, הם מעידים לרוב על השינויים שמתרחשים בשחלות ואשר משפיעים על אברי הרבייה במהלכו של הביוץ. שחרור ביצית (שזהו הביוץ), מתבטא לעתים בכאבים, מתונים או חריפים, כתוצאה ממעבר הביצית לשחלות, התרחבות הזקיקים ומתיחת קרום השחלה.

כאבי מחזור ללא מחזור (כאבים דמויי מחזור)

לעתים חוות נשים כאבים "דמויי" מחזור שלא בזמן המחזור החודשי שגם אינם קשורים למחזור החודשי למרות הזהות בהרגשה. הסיבה השכיחה ביותר לכאבים אלו היא דלקת בדרכי השתן, שהכאבים שהיא גורמת מזכירים במאפיינים שלהם כאבי מחזור. סיבות נוספות יכולות להיות בעיות במעיים או בעיה במערכת הגניקולוגית. מומלץ לערוך בירור רפואי כדי להבין את הגורם להופעת כאבים אלו ולקבל את הטיפול המתאים לבעיה.

טיפול טבעי בכאבי מחזור על פי הרפואה הסינית

למחזור החודשי יש משמעות רבה וחשיבות רבה לנשים. זהו תהליך בריא שמעיד על פוריות ועל תפקוד תקין. יחד עם זאת, ומאחר וזהו תהליך שחוזר על עצמו מדי חודש, ובמשך שנים רבות, אין כל סיבה להמתין לו בחששות מכאבים ואי נוחות.

כדי לא להרגיל את הגוף למשככי כאבים (מסוכן לטווח ארוך) ולהעניק לו טיפול מקל ומיטיב שיחזק את הגוף וישפר את תסמיני המחזור החודשי, מציעה הרפואה הסינית טיפול טבעי שכולל דיקור, התאמת תזונה נכונה, מגע, ובמקרי הצורך אף התאמה אישית של צמחי מרפא. בסיס הרפואה הסינית הוא למצוא – ולטפל – בגורם ולא רק בסימפטום, כלומר, להביא לידי הקלה בכאבים אולם להבין מה הגורם המדויק להם ולטפל אף בו, כטיפול מניעתי ולאורך זמן.

הטיפול בקליניקה מבוסס על נסיון קליני רב שנים של הרפואה הסינית בתחומים רבים, ביניהם טיפול בנשים ונערות הסובלות מכאבי מחזור בדרגות חומרה שונות. בקליניקה נעשה טיפול בכאבים באמצעות טכניקות מתקדמות בדיקור סיני, תנועה ואורחות חיים. עם נסיון נרחב ומעשי, במקרים רבים ניתן לסייע ולהקל על תסמיני כאבי מחזור חזקים, לפני, בזמן ולאחר המחזור.

מחקרים מראים שהדיקור סיני יעיל ומטיב בהקלת כאבי מחזור. הדיקור משפר את זרימת הדם, מסייע בהרפיית שרירים ומקל בכאבים.

הגישה התזונתית, חשובה אף היא מאחר ומזון מוקפד ומאוזן, שינה, אורחות חיים וניהול סטרס, ישפיעו על האיזון ההורמונלי.

טיפול טבעי בכאבי מחזור ברפואה הסינית הוא אפקטיבי במיוחד, מותאם במדויק לכל מטופלת והתהליכים האישיים אותם היא עוברת ומעודד הקשבה לגוף ולתהליכים הטבעיים אותם הוא עובר. בקליניקה אני מתאים את משך הטיפול בהתאם לחומרת הבעיה ועוצמת הכאב, גיל המטופלת ומשתנים נוספים ומסייע לגוף להתמודד עם כאבי המחזור ולהפחית אותם.

אני מזמין אתכן ליצור עמי קשר ולקבוע איתי פגישה לצורך אבחון והבנת מצבכן, שלאחריו אשמח להרכיב עבורכן, ובאופן אישי, תוכנית טיפול מקיפה ואפקטיבית על מנת להקל משמעותית על הכאב.

טיפול טבעי בכאבי מחזור
5 (99.27%) 55 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!