אם חוויתם אי פעם כאב שהוא אפילו גרוע יותר ממיגרנה, משתק, עד כדי תחושת חולי ולא נותן לכם מנוח, כנראה שחוויתם כאב ראש מקבצי. החדשות הטובות- טיפול טבעי יעיל ומקל, יעזור לכם למנוע את ההתקף הבא.

מה מרגישים במהלך התקף הכאבים?

מדובר בהתקף כאב כל כך עוצמתי, שהסובלים ממנו נוהגים לכנותו "כאב ראש אובדני". כאב זה גורם לייסורים קשים. הכאב מתמקד לרוב בצד אחד של הראש ומאחורי ארובת העין. הכאב מתחיל בפתאומיות וללא כל הכנה מוקדמת והכאב הוא עז, בעל עוצמות שמאפילות אפילו על כאבי מיגרנה.

חומרת הכאב היא כל כך עוצמתית, עד שבזמן התקף מוצא את עצמו האדם מתהלך בחוסר מנוחה, ואפילו מטיח את הראש בקיר מרוב כאב

לעתים מלווה ההתקף בגודש באף ובדמע.

כיצד מתרחשים התקפי כאב הראש המקבצי? הכאב מתחיל בפתאומיות. מי שסובל מכאב ראש מקבצי עלול לחוות כשלושה התקפי כאב מדי יום. התהליך יכול להמשך שבועות ואפילו חודשים, עד שהכאבים שוככים, ומכאן קרוי שמו "מקבץ" (cluster headache) . כל התקף כזה נמשך בין רבע שעה לשעה, לעתים אף יותר משעה. מאחר וההתקף הוא פתאומי, הוא יכול להתחיל גם בזמן שינה ולהעיר את האדם אל תוך הכאב.

לאחר שחולפת סדרת ההתקפים, ישנה תקופה ללא כאבים. תקופה זו יכולה להמשך חודשים, לעתים אף שנים, לפני שתתרחש עוד סדרת התקפים כואבת. כאב ראש מסוג זה נחשב לכאב ראש כרוני, על אף המרווחים הגדולים שבין התקף אחד למשנהו.

הטיפול הטבעי מטפל בשורש הבעיה ומאפשר לצמצם ולמנוע התקפים חוזרים.

למה זה קורה?

אין הרבה מידע על הגורמים המדויקים לתופעה. היא לא מאד שכיחה ואדם אחד מתוך אלף עשוי לסבול מהתקף כאב מקבצי. מתוך אותה קבוצת אנשים, נמצא שכשמונה מתוך כל עשרה אנשים שחווים התקף כזה הם גברים, ושרובם מעשנים.

עוד ידוע כי התקפי כאב ראש מקבצי מתרחשים בעיקר באביב ובסתיו ומלווים לעתים בגודש באף ונפיחות באזור העין. לעתים צריכת אלכוהול, או עלייה משמעותית בחום הגוף, עלולה לעורר את התופעה.

התקף כאב ראש מקבצי משבש לחלוטין את שגרת החיים ואיכותם. הם מקשים על התפקוד ובמקביל, בשל התסכול, הייאוש והכאב, נגרם גם דכדוך עמוק בקרב הסובלים מההתקף.

התקפים של כאב ראש מקבצי יכולים לנבוע מרשימה ארוכה מאד של סיבות, החל מכאב ראש ממקור צווארי, כאב ראש מתחי, וכלה בבעיות רפואיות כמו סוכרת. טיפול טבעי בכאבים, שמתבסס על אבחון הבעיה והיכרות עם המטופל ושגרת חייו, יעזור להקל על הכאב, ואף להשיג שליטה בהתקפים.

הפתרון הרפואי המוצע היום הוא מוגבל, אולם ברור לכולם שהדבר היעיל ביותר יהיה טיפול שימנע את חזרת ההתקפים בשנית.

טיפול טבעי בכאב ראש מקבצי מסייע לשליטה בהתקפי הכאב

הטיפול הטבעי מבוסס על עקרונות הוליסטיים, ביניהם מהרפואה הסינית. הדגש הוא חיבור גוף ונפש ואיזון בין השניים, כדי להגיע להרמוניה בגוף, תוך כדי התמקדות בגורמים שעלולים לגרום לכאבי ראש וטיפול בהם, עד להחזרה של אותו הגורם לתפקוד מלא.

לטיפול המבוסס על הרפואה הסינית יש תוצאות יעילות. הוא כולל דיקור סיני, התאמת פורמולות של צמחי מרפא באופן אישי לכל מטופל, והמלצות לאורח חיים שיחזיר את האיזון לגוף.

עם הטיפול הטבעי ניתן לטפל בשורש הבעיה ולמנוע התקפים חוזרים.

אני מזמין אתכם לאבחון מקיף שבסופו נתמקד בתוכנית טיפול יעילה ומיטיבה, שתטפל בגורמים לכאב הראש שלכם, במטרה להחזיר את כל הגוף ואת את הנפש לתפקוד מלא, תקין ובריא.

כאב ראש מקבצי
5 (99.59%) 49 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!