הסובלים מקרע במיניסקוס חווים בדרך כלל כאבים חדים ועזים בברך, ומפגיעה משמעותית ביכולת התפקודית מחוסר יכולת לבצע פעולות שגרתיות.
טיפול טבעי ברפואה סינית עשוי לסייע בהקלת תסמיני הכאב, חיזוק ושיקום הגפיים התחתונות בשיטות יעילות ללא צורך בהליכים כירורגיים.


מה זה מיניסקוס בברך?

המיניסקוס הוא מבנה אנטומי הנמצא במרווח שבין עצם הירך (Femur) ועצם השוקה (Tibia).ההוא עשוי סחוס ורקמות סיביות (קולגן מסוג  ומסוג). בכל ברך שני מיניסקוסים: המיניסקוס הצדי (צורתו עגולה) והמיניסקוס הפנימי (צורתו חצי ירח), שניהם ממוקמים בין הסחוס המפרקי של הברך שעוטף אותם. המיניסקוס פועל בשלושה ערוצים תפקודיים מרכזיים: בלימת זעזועים וכוחות חיצוניים בברך, חלוקת עומסים על מבנה הברך, ותמיכה ביציבות מפרק הברך.


בעקבות זאת, הסובלים מקרע במיניסקוס עלולים לחוות ירידה משמעותית ביכולת התפקודית של הברך, ואף ירידה בתפקוד שרירים תומכים אחרים באגן ובירכיים עקב חוסר איזון שרירי.הקרע יכול להיות מלא או קרע חלקי במיניסקוס ובצורות שונות, ונפוץ בעיקר בקרב ספורטאים מקצוענים או חובבנים וגם בקרב מבוגרים שחווים ירידה בנפח הסחוס ובאלסטיות שלו.


הקרע יכול להיות מלא או קרע חלקי במיניסקוס ובצורות שונות, ונפוץ בעיקר בקרב ספורטאים מקצוענים או חובבנים וגם בקרב מבוגרים שחווים ירידה בנפח הסחוס ובאלסטיות שלו.


מהם הגורמים לקרע במיניסקוס?

 • פעילות ספורטיבית – הקרע במיניסקוס מתרחש לרוב בעקבות תנועה לא נכונה בעת פעילות גופנית (סיבוב של הברך, קפיצה או שינוי חד בכיוון התנועה ו"קריסה פנימית" של המפרק למשל) הגורמת לקריעה חלקית או להיפרדות מלאה של המבנה הסיבי. לעיתים, הקריעה נגרמת כתוצאה מטראומה (פגיעה ישירה) על החלק החיצוני של הברך בעודה מקובעת לקרקע.
  לכן, קרע במיניסקוס בברך מאפיין בעיקר ספורטאים מקצוענים או חובבנים. הקרע מלווה בכאב חד ובכאבים במינסקוס – כאבים מתמשכים באזור הברך לאחר מכן.
 • תהליכים ניווניים – גורם נוסף קשור לניוון ושחיקה של סיבי המיניסקוס, ונפוץ בעיקר בקרב האוכלוסייה המבוגרת. במקרים אלו, גם פעילות ספורטיבית מתונה עלולה לגרום לקרע.
  בנוסף, קיים קשר בין דלקת על רקע שחיקתי במפרק הברך (QA) לבין היווצרות קרע במיניסקוס.

מהם התסמינים לקרע במיניסקוס?

תסמיני הכאב הנפוצים של התופעה הם: כאב מידי בברך לאחר הפציעה ורגישות על קו המפרק הפנימי, במרכז ובצדי הברך, כאבים בחלק האחורי של הברך (בעיקר כשהיא כפופה), נפיחות בברך (נוזלים/"מים" בברך) – יותר נפוץ בקרע של הרצועה.

הסימפטומים המכאניים הקשורים לתופעה: נעילת ברך, קולות פקיעה ("קליקים") ונפיחות הנוצרת עקב עומסים מכאניים גבוהים על שרירים אחרים ש"מפצים" על הקרע.

 

 • מקצועיותך, כשרונך ונועם הליכותיך הפכו אותך למטפל היקר שלנו ואנחנו ממליצים עליך בכל פה לחברינו.

  ד"ר יעל פוליטי, מומחית לרפואת עור
 • בתור רופאת משפחה אני מבלה שעות ארוכות מול המחשב……. לאחרי שסבלתי מכאבי צוואר חודשים ארוכים החלטתי לנסות טיפול ברפואה אלטרנטיבית….. כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי הקלה רבה ……אני ממליצה בחום על עידן לוי לכל מי שסובל מכאבים כרוניים, כאבי שרירים ובעיות דומות.

  ד"ר גרישפון, רופאת משפחה
 • הגעתי אליך עם פריצה בשני דיסקים. לא הייתה לי אפשרות לשבת מול מחשב, לעמוד בהרצאה בכיתה ולתפקד בחיי היום יום. אתה הצלחת במקצועיות נדירה לטפל בי ולהחזיר אותי לפעילות מלאה.

  ד"ר אתי אורנן
 • אני ממליצה בחום להגיע לטיפול אצל עידן, הוא מקסים עם הרבה סבלנות והכי חשוב עוזר לגוף לרפא את עצמו

  עדי מנחם
 • מאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מכאבים בחוליות הצוואר ומבחילות, ככה חייתי. לפני חצי שנה החלטתי לטפל בכאבי הגב ובפגישת אבחון, סיפרתי גם על הבחילות…. ואז המליצו לי טיפול בדיקור. ככה הכרתי את עידן. פתאום אחרי כלום זמן, הבחילות נעלמו, יצאתי לטיולי בית ספר עם הילדים שלי וכלום! לפעמים יש הפתעות בחיים, וכנראה שעידן הוא אחת מהן, הגעתי בלי ציפיות וכל שבוע נדהמתי מהשינויים שהטיפול גרם עבורי.

  לאה קציר
 • כאשר גברו כאבי הגב במשך הזמן הגעתי לטיפולים אצל עידן…..סדרת הטיפולים הביאה להטבה משמעותית בכאבים, חזרה לפעילות יומית תקינה וגם שיפור בהיבט מנטאלי שהינו הורדת רמת הלחץ והעקה (סטרס) והענקת אופטימיות לשליטה בכאב ובהתנהלות ביום יום….. ממליצה בחום על המטפל עידן לוי ועל גישתו בטיפולי הדיקור הסיני.

  PHD ד"ר חן נגבה
 • אני סובלת מפריצת דיסק וכאבי גב כרוניים מזה מספר שנים. ניסיתי טיפולים שונים הן ברפואה הקונבנציונלית והן ברפואה המשלימה. לצערי אף אחד מטיפולים אלו לא שיפר את מצבי. הגעתי דרך המלצות לעידן לוי, ומאז אני אצלו. הוא היחיד שעזר לי. כאבי הגב, שהגבילו אותי מאוד, נעלמו כלא היו. משיחות רבות איתו לאורך הזמן עולה מטפל מקצועי מאוד, בעל נסיון, שלומד ומתמקצע כל הזמן. בנוסף, עידן איש מקסים עדין ונעים, המשרה אווירה רגועה ונעימה.שמחה להמליץ לכל הסובלים מבעיות גב. 

  ציפי MD

צרו קשר

מה הן הגישות לאבחון קרע במיניסקוס?

כל תהליך טיפולי מתחיל באבחון מקיף ויסודי של המטופל בעזרת שאלות מנחות ומבדקים הבאים להבין את הרקע של המטופל ואת הגורמים לפציעה.

קיימים מספר מבדקים פשוטים לאבחנה:

מבחן מקמרי (McMurry's Test): אבחון הופעת קולות פקיעה (קליק), נעילה  או כאב בברך במעבר ממצב כיפוף (בזמן רוטציה) ליישור הברך. מבדקים נפוצים נוספים: Thessaly test ו  Apleys compression test.

בדיקות נוספות שעוזרות לקבוע את חומרת הקרע ודרגת התפקוד הן בדיקת רגישות החיבור המפרקי בברך, מידת הקושי בהליכה, בחינת כאב בברך האחורית בעת כיפוף הברך ומידת הנפיחות באיזור.האבחון המדויק ביותר נעשה באמצעות הדמית MRI (מעל 95 אחוזי דיוק), והוא נעשה בחלק מהמקרים על מנת לאשש את האבחנה המקדימה באופן סופי.

שיטות טיפול בקרע במיניסקוס

הגישה הקונבנציונלית עבור קרעים הנוצרים על רקע ניווני לרוב אינה מערבת טיפול ניתוחי בשלב הראשון, אלא  ממליצה על טיפול שמרני,  שימוש בנוגדי דלקת ולעיתים גם זריקות קורטיזון (במידה והכאב והתסמינים חזקים במיוחד ונמשכים זמן רב ).
כלים אלו אינם מתיימרים לטפל בשורש הבעיה המכאנית אך יכולים לסייע בהרגעה מקומית של הכאב (במקביל לטיפול השמרני), ואינם מומלצים לטווח הארוך.

במרבית המקרים רצוי וניתן להימנע מניתוח

במקרים חמורים יותר כמו קרע גדול (מעל 5 מ"מ), בהתאם למיקום הקרע וצורתו (צורת הקרע עלולה להשפיע על אופי הבעיות המכאניות הנלוות), או בפציעות ספורט בהן נדרש טיפול מיידי. לעיתים, הרפואה המערבית תמליץ על טיפול באמצעות ניתוח. בניתוח משוחרר החלק הקרוע מהמיניסקוס או לחילופין מתבצעת תפירה של הקרע.

טיפול בקרע במיניסקוס – מה הן יתרונות הטיפול הטבעי?

תהליך האבחון של הברך אינו מסתיים בבדיקת מעבדה, והגישה בקליניקה שמה דגש על החזרת טווח תנועה והתפקוד התקין לברך מלבד ההקלה  בכאב. טווח התנועה והתפקוד בברך מושפע באופן ישיר  גם ממנח הירך ומנח הקרסול, ולכן האבחון מתמקד בהיבטים תפקודיים שונים:

 • אבחון התפקוד של מפרקי הירך / אגן, הקרסול / כף הרגל. איזון המבנים הללו משפיע בצורה משמעותית על תפקוד הברך.
 • אבחון של טווחי התנועה ותפקוד השרירים הסמוכים לברך, לאגן (כמו שרירי ליבה) ולקרסול/ כף הרגל שעשויים להשפיע עליה.
 • בדיקת גורמים מכאניים, עצביים ופיזיולוגיים וגם אורחות חיים שעלולים לייצר כאבים או להפריע בתקופת ההחלמה.

במהלך היום יום הברך חשופה לעומסים שונים, והמיניסקוס הוא חלק מהמבנים שמשפיעים על יציבות המפרק, חלוקת העומסים ובלימת הזעזועים  בברך.
לצורך ההמחשה: בזמן ריצה הברך צריכה להתמודד עם עומס הגדול פי 3 ממשקל הגוף, ובזמן קפיצה עם עומס הגבוה פי 9.

לכן, הטיפול הטבעי בא לא רק כדי למנוע פציעות חוזרות ולא רק להקל על הכאב מאחר ואין זה מספיק, אלא גם להחזיר את הברך לטווח תנועה מלא ותפקוד תקין כדי לחזור לעמוד בעומסים יום יומיים כאלו.

עידן לוי, מטפל ברפואה סינית הוא בעל נסיון טיפולי נרחב. שיטות הטיפול מתמקדות באבחון הכאב והסיבות לו, כדי לטפל הן בגורם והן בסימפטום. הטיפול הטבעי המתבצע בקליניקה הוא אישי ומותאם לכל מטופל במדויק.

אז איך מטפלים בקרע במיניסקוס , גישת הטיפול היא בטוחה, הוליסטית ונעשית באמצעות דיקור, תנועה, טכניקות מגע ובמקרה הצורך שימוש בצמחי מרפא. טיפול בקרע במיניסקוס ללא ניתוח וללא תלות בתרופות.

צרו קשר עוד היום, לקבלת אבחון מקיף ויסודי.

קרע במיניסקוס – אבחון, טיפול טבעי ואפקטיבי
5 (99.41%) 68 vote[s]

 

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!