אובחנתם עם פציאליס? איבדתם שליטה על תנועות ההבעה והדיבור שלכם מעומעם? טיפול סיני טבעי יכול לקצר משמעותית את משך ההחלמה ולהקל על הסימפטומים.

מהי פציאליס?

מדובר בתופעה, הקרויה גם שיתוק בל, שבה, ללא כל הכנה או סימנים מקדימים, מתעוות חצי אחד של הפנים. על אף התיאור הלא פשוט, מדובר במחלה שכיחה למדי. היא גורמת לעיוות הפנים, אובדן שליטה על תנועות ההבעה, ומגוון תופעות נלוות לעתים גם רגישות לחום וקור, כאבי ראש, דמעות מרובות , יובש או גרד בעיניים, קושי בחיוך ודיבור מעומעם.

חשוב לקחת בחשבון שב85% מהמקרים ישנה תיעוד של התחלה השיפור  ב3 שבועות הראשונים ולכן ישנה חשיבות גדולה מאוד להגיע לטיפול כמה שיותר קרוב לתקופה זו.

טיפול תומך ברפואה סינית יכול לקצר משמעותית את תקופת ההחלמה במקרים של פציאליס

כמה מילים על עצב הפנים: מוכר גם בשם העצב השביעי והוא אחראי לתנועת שרירי הפנים. העצב יוצא מהמוח ועובר בתוך הגולגולת בסמוך לעצב השמע שנמצא בתעלת השמע הפנימית. משם הוא וצא מהגולגולת הקדמית לכיוון האוזן ואז מגיע לשרירי הפנים. באזור זה הוא מתפצל לחמישה ענפים שאחראים על שרירי הבעות הפנים. כמו כן, בתוך הגולגולת שולח עצב זה ענפים נוספים לכיוונן של בלוטת הדמעות ובלוטות הרוק בלשון.

כאשר עצב זה משתתק מתעוותים הפנים, מאחר ואין שליטה על הבעות הלחי, העפעפיים וזוויות הפה שהופכים לרפויים באופן לא טבעי. כך שהשיתוק משפיע על הבעות הפנים, בצד אחד שלהם, למשל חיוך.

ההשלכות הן ברמה הפיזית והנפשית. מעבר לעיוות בפנים, יסבלו ברוב המקרים מרגישות לקור או לחום, רגישות לריח, דיבר לא ברור ודמעות מרובות. במישור הנפשי יש עיוות של הפנים, מבוכה ורצון להסתגר ולא להיחשף לעיני כל.

איך מזהים שזה אכן פציאליס?

עפ"י רוב תבצע אבחנה אצל רופא נוירולוג ורופא אף אוזן גרון. האבחנה תהיה בעיקר כדי לפסול שבץ ולנסות לאתר את הגורמים למחלה.

טיפול טבעי בפציאליס מביא להקלה משמעותית בתסמיני המחלה

סוגי פציאליס

קיימים שני סוגים של שיתוק בעצב הפנים: פריפרי ומרכזי:

פציאליס פריפרי: הנזק לעצב קיים בחלקו החיצוני בפנים. כתוצאה מכך שרירי ההבעה במחצית הפנים משתתקים.

פציאליס מרכזי: מתרחש כשהנזק לעצב הוא בחלק הפנימי התוך גולגולתי. במקרה זה יהיה השיתוק באזור התחתון של הפנים בלבד, כאשר שרירי הפנים באזור העפעפיים והמצח לא יהיו משותקים.

האם שיתוק על שם בל מסוכן?

סיבוכי המחלה מתמקדים בעיקר בעיניים. מסיבה זו יש להבדק גם אצל רופא עיניים. הסיבוכים בעיניים נגמרים בשל חוסר היכולת למצמץ והפגיעה שהשיתוק גורם להפרשת הדמעות. השיתוק גורם גם למפתח עפעפיים גדול ולחוסר יכולת של השרירים שפותחים את העין לבצע את הפעולה. לכן יש משיכה של העפעף העליון והעפעף התחתון, כאשר לעתים העפעף התחתון גם מסתובב כלפי חוץ (אקטרופיון פרליטי), מצב שיגרום לחשיפת הקרנית ואובדן ההגנה הטבעית שלה. אם לא יתקבל טיפול הולם, תהיה סכנה של כיבים וזיהומים שייווצרו בקרנית ואף סכנה לאובדן הראייה.

האם פציאליס מדבק?

שיתוק בעצב הפנים הוא מחלה די שכיחה, פוגעת במידה שווה בשני המינים, בכל גזע ובכל גיל, וקיים אפילו פציאליס אצל ילדים. אולם לרוב שכיחות המחלה תהיה בין הגילים 15 ל- 45. כמו כן נמצא שפציאליס שכיח יותר בעונת החורף, ובהריון, בסביבות השליש השלישי.

פציאליס אינו מדבק, אולם חלק מהגורמים המיוחסים לו עלולים להיות מדבקים, אולם לא בהכרח יגרמו לפציאליס אצל מי שנדבק.

חשוב לתת טיפול כמה שיותר מהר – שלושת השבועות הראשונים הינם בעלי פוטנציאל השיפור המהיר והאפקטיבי ביותר

 

  • בוקר אחד קמתי כשכל הצד הימני של הפנים משותק ומעוות, מיהרתי לרופא שבישר לי שחליתי בפציאליס, צייד אותי בכדורים, שלח אותי לפיזיותרפיה ואמר שהסיפור יהיה ממושך ולא נעים. קיבלתי מעידן טיפול בדיקור ולשמחתי כבר תוך 3 שבועות בלי טיפול בפזיותרפיה הפנים חזרו לחלוטין חזרה למצבם המקורי.

    רותי

צרו קשר

אז מה עושים?

בראש ובראשונה יש לבצע אבחון מקיף ויסודי כדי לנסות ולאתר את הגורמים למחלה. בעזרת הבנת הגורמים, ניתן יהיה להתאים טיפול מדויק ואישי לכל מטופל.

שנית יישנה דחיפות טיפולית כאשר ה 3 שבועות הראשונים הינם בעלי פוטנציאל השיפור המהיר והאפקטיבי ביותר, חשוב לטפל ומהר.

בנוסף חשוב לקבל את הטיפול הרפואי המלא (בעיקר התרופתי) במקביל לטיפול המשלים ברפואה סינית, השילוב של שניהם הוא חיוני ביותר.

טיפול טבעי בפציאליס

הטיפול הטבעי מציע פתרונות יעילים ביותר, תוך התחשבות בגורמי המחלה ואף בהשלכות המחלה. הטיפול מתייחס, בין השאר, גם בסטרס  הרגשי הנלווה.


הנסיון רב השנים שרכשתי, מתבסס על לימודים מקיפים בתחום ונסיון קליני רב. בקליניקה נעשה שימוש בטכניקות טיפול מתקדמות בדיקור מרידיאני, יציבה ואורחות חיים, ומגוון רחב של כלים, נסיון וידע לסייע בשיפור והקלה בתסמיני פציאליס, חיזוק הגוף וטיפול בגורמים שהובילו למחלה מלכתחילה.

לאחר שאני מבצע אבחון מעמיק ומדוקדק, אני מתאים תוכנית טיפול אישית לכל מטופל, תוכנית המתבססת על עקרונות הרפואה הסינית.

הטיפול כולל דיקור סיני. המשמש בצורה ממוקדת הן להקלה והן להאצת ההחלמה של התסמינים הספציפיים שמופיעים כגון: חולשת השרירים בפנים, כאבי ראש, תופעות בעיניים (עייפות, גרד, אודם, קושי בסגירה או פתיחה),  והן טיפול בצורה מערכתית במערכת החיסון והעצבים, לזירוז משמעותי של ההחלמה.

בקליניקה, בנוסף לדיקור אני מתייחס לכל הגורמים לפציאליס שאובחנו ובמקביל ניתנים גם תרגילים לחיזוק שרירי הפנים, שחרור ממתחים, והמלצות לתזונה סינית ופורמולות ייעודיות של צמחי מרפא, במידת הצורך.

אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר עוד לבניית תוכנית טיפול מקיפה ואישית, שתועיל ותיטיב עם מצבכם.

פציאליס – טיפול טבעי ויעיל בשיתוק פנים על שם בל
4.9 (98.75%) 48 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!