סובלים מהתקפים של כאבי ראש ממושכים, בעצמה בינונית עד חזקה מאוד? כאבי הראש שלכם נמשכים שעות ארוכות ומלווים בהפרעות נוספות שונות, כמו בחילה, טשטוש ראייה או רגישות לרעשים? אתם ככל הנראה מתמודדים עם מיגרנה.

הרפואה הסינית מציעה לסובלים טיפול טבעי ומיידי במיגרנה, שיכול להקל ולשפר את המצב. טיפול סיני, מלווה בדיקור והמלצות תזונה, מתאים גם לטווח הארוך ועשוי לאזן את המצב, להקל על הכאב והתופעות הנלוות ולמנוע הישנותם של התקפי מיגרנה.

מהי מיגרנה?

התלונה על כאב ראש היא אחת התלונות הרפואיות השכיחות בקרב מטופלים. כאבי הראש מתחלקים באופן כללי לשני סוגים:

  • כאבי ראש ראשוניים – שבהם הגורם לכאב אינו ברור, וכוללים מיגרנות, כאב ראש מתחי (tension headache) וכאב ראש מקבצי (cluster headache), כאב סינוס ( (sinus headache וכאב ריבאונדי (rebound headache).
  • כאבי ראש משניים – על רקע גורם ידוע, הדורש בירור רפואי.

מיגרנה היא כאב ראש שנמשך בין 4 ל-72 שעות במקרה שאינו מטופל, ולעתים גם יותר מכך. מקור המילה מיגרנה בשפה היוונית – Hemicrania – (חצי גולגולת), מפני שכאב באחד מצדי הראש הוא ממאפייני המיגרנה. זהו כאב ראש שאינו מאפשר קיום שגרת חיים נורמלית, מלווה בסימפטומים קשים, ומופיע בדרך כלל בלוויית צורך לנוח במרחב שקט וחשוך. מיגרנות מופיעות בקרב כ-10 אחוזים מהמבוגרים בעולם המערבי, ושכיחות הופעתן היא יותר מפי שניים בקרב נשים לעומת  גברים. המיגרנות חוזרות בדרך כלל מדי מספר שבועות, אך ישנם אנשים שחווים התקף מיגרנה בתדירות גבוהה יותר, של אחת לשבוע ואפילו יותר

הטיפול ברפואה סינית הינו טיפול מערכתי, שמתייחס לגוף כמכלול, והוא אפקטיבי וללא תופעות לוואי.

צרו קשר

כיצד מאבחנים מיגרנה?

על פי החלוקה הרפואית קיימים שני סוגי מיגרנות:

מיגרנה עם אאורה (migraine with aura), ומיגרנה ללא אאורה, המכונה גם migraine vulgaire או מיגרנה נפוצה.  אאורה היא חוויה חושית, שמופיעה טרם הופעת המיגרנה, בעלת תסמינים כמו הבזקי אור והפרעות ראייה, תחושות של נמלול, סחרחורות ועוד.

סיווג נוסף מבחין בין "מיגרנה אפיזודית" – כזו שמתרחשת לכל היותר 15 ימים בחודש, לבין "מיגרנה כרונית", שמתחוללת מעל 15 ימים בחודש.

נוסף לסיווגים אלו, קיימים סוגים שונים של מיגרנות, כדוגמת מיגרנה במחזור או מיגרנה לפני מחזור, מיגרנה בהריון, מיגרנה בזילרית, מיגרנה המיפלגית, מיגרנה של העין ועוד. לסוגי המיגרנות השונים תסמינים שונים, שמאפשרים אבחון ובהמשך גם טיפול, כמפורט להלן.

תסמינים של מיגרנה

התסמין העיקרי של מיגרנה הוא כאבי ראש ממוקדים בחלקו הקדמי של הראש או בצדי הראש. הכאב מלווה בדרך כלל בתחושה קשה, מחמיר במקרים של תנועה (אפילו קלה) ומפריע לחיי השגרה ולפעילות נורמלית. לעתים מופיע הכאב בשני צדי הראש במקביל, או מערב גם כאב בפנים ובצוואר.

תסמינים שמופיעים עם כאבי הראש במהלך מיגרנות חזקות כוללים בחילה, הקאות, רגישות גבוהה או מוגברת לקולות ולאור, הזעה, תחושות של חום או קור קיצוני, חוסר ריכוז, כאבי בטן, שלשולים והפרעות עיכול.

מיגרנה של העין (קרויה גם מיגרנה אוקולרית, או מיגרנה עינית) – אובדן ראייה זמני בעין אחת, למשך פחות משעה, שמתרחש במהלך מיגרנה או בעקבותיה. זהו סימפטום נדיר יחסית של מיגרנה, שמופיע בשכיחות נמוכה, אצל אדם אחד מתוך 200.

בערך 20-25% מהאנשים שנתקפים במיגרנה חווים מיגרנה עם אאורה – תסמין מקדים, שמעיד על הופעה קרבה של מיגרנה, וכולל הפרעות שונות כמו הפרעות בראייה: הבזקים, ראיית זיג זג או הופעת נקודות שחורות בשדה הראייה, תחושות של הירדמות בגפיים, נמלול או עקצוץ (שיכולים להתקדם לאורך הזרוע ולהופיע גם בפנים, בלשון ובשפתיים), סחרחורת וחוסר איזון ביציבה, הפרעות בדיבור השוטף, ולעתים גם אובדן הכרה. התסמינים של אאורה נמשכים בדרך כלל בין מספר דקות לשעה, ולרוב תופיע אחריהם מיגרנה.

גורמים למיגרנה

הסיבה המדויקת והמוחלטת להופעת מיגרנות אינה ידועה עדיין, אף שקיים ידע על המנגנונים והתהליכים שמובילים להופעת מיגרנה. התאוריה הניאו-וסקולרית גורסת שמיגרנה מופיעה על רקע תהליכים דלקתיים שיוצרים שיבוש בפעילות המוחית, ובעקבות כך שינויים בזרימת כלי הדם במוח.

למרבית הסובלים ממיגרנות יש קרובי משפחה שסובלים ממיגרנות, ותורשה ומוטציות גנטיות מסוימות הן מגורמי הסיכון למחלה.

בין גורמי הסיכון הנוספים ניתן למנות את הבאים:

מגדר – שכיחות המיגרנות בקרב נשים גבוהה עד פי שלושה מאשר אצל גברים.

גיל – מיגרנות מופיעות על פני טווח גילאים רחב, גם בילדות, אך פורצות לראשונה בדרך כלל בגיל ההתבגרות ועד גיל שלושים.

שינויים הורמונליים – במיוחד בקרב נשים, קשורים להופעת מיגרנות. רבים מהתקפי המיגרנה מופיעים בסמוך למועד הווסת – לפני הופעתה או אחריה, ויכול להיות שקשורים בשינויים שחלים ברמת הורמון האסטרוגן בגוף.

עיקר הטיפול הרפואי מתרכז במתן טיפול תרופתי במטרה להפחית את הכאב והסימפטומים של המיגרנה.

מה יכול לגרום להתקף מיגרנה?

ישנם טריגרים מסוימים שמעוררים הופעה של מיגרנה אצל חלק מן האנשים, וביניהם:

  • מצבים של יציאה משגרה קבועה.
  • מצבי מתח נפשי ולחץ רב או בעת יציאה ממצבי מתח.
  • מזונות שונים – משתנים מאדם לאדם, אך ישנם מזונות שידועים כמעוררי מיגרנה, ומומלץ להימנע מהם: שוקולד, מוצרים ומשקאות המכילים קפאין, אלכוהול, אספרטיים, מונוסודיום גלוטמט.
  • הרגלי אכילה או שתייה לקויים או שינויים בהם – למשל דילוג על ארוחה, שתייה מועטה וכדומה.
  • שינוי בהרגלי השינה או שינה מועטה.
  • ריחות מסוימים.

טיפול טבעי במיגרנה

מי שסובלים ממיגרנות יודעים שמדובר בכאב מטריד ובלתי נסבל. ישנם אנשים שנוטלים טיפול תרופתי לשיכוך כאבים או תרופות ייעודיות למיגרנות, לעתים באופן קבוע, כטיפול מונע או כזה שנועד להפחית את תדירות ההתקפים, חומרתם והמשך שלהם. במקרים רבים, לא די בטיפול תרופתי, שהוא לעתים בלתי יעיל או מלווה בתופעות לוואי.

הרפואה הסינית מציעה טיפול טבעי יעיל ביותר במיגרנה ובכאבי ראש, שמסייע להתמודד עם ההתקפים, להפחית את התכיפות של הופעתם, ולהקל על התסמינים שלהם.

הטיפול ברפואה הסינית הינו טיפול מערכתי, שמתייחס לגוף כמכלול, והוא אפקטיבי וללא תופעות לוואי.

סובלים ממיגרנה? מעוניינים במענה מקיף ובהתיחסות לבעיה מן השורש ועד להקלה אמתית? פנו אלינו עוד היום להתאמת טיפול טבעי, יעיל ומיטיב, על מנת להקל על הכאבים ולהחזיר לכם את איכות החיים.

טיפול במיגרנה
5 (99.74%) 78 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!