כואב לכם הצוואר כשאתם מנסים לסובב את הראש מצד לצד? הכאב מקרין גם על הראש? כאבי צוואר נגרמים ממספר סיבות, ועם טיפול טבעי וממוקד הם יחלפו ויאפשרו לכם לנוע בחופשיות וללא כאבים.

מה מרגישים כשכואב הצוואר?

הכאבים כוללים, בנוסף לכאב בכל אזור הצוואר, הגבלת תנועת הצוואר, כאב בצד אחר של הצוואר, כאבים בכתף ועד לחלק העליון של החזה, כאבי ראש, חולשה ביד, חוסר תחושה ביד, סחרחורות, קושי בבליעה ועוד. התסמינים הם בהתאם לחומרת הכאב, והגורמים לו.

למה כואב הצוואר?

כשני שליש מאוכלוסיית העולם סובלים, בשלב זה או אחר בחייהם, מכאבי צוואר, כשהסיבה העיקרית לכך היא עומס יתר על שרירי וחוליות הצוואר (מסיבה זו או אחרת). הצוואר, כמו הגב, מורכב מחוליות שיוצרות את עמוד השדרה, ששבע החוליות העליונות  הן החוליות הצוואריות  המתחברות לגולגולת כמו כן ממבנים רבים כגון שרירים, כלי דם, עצבים ועוד המשפיעים ישירות על הצוואר .

אז אילו גורמים יום יומיים יכולים להוביל  לכאבים בצוואר? הכאבים יכולים להגרם ממגוון רחב של סיבות, החל מעומס שרירי לאורך זמן דוגמת ישיבה ממושכת מול המחשב, הטיה קבועה של הראש הצידה בגלל שימוש רב בטלפון, ועד פגיעות טראומתיות למבנים רבים בצוואר כמו תאונות דרכים, פציעות ספורט, או מחלות שונות ואפילו סטרס ממושך ממקור רגשי דוגמת מתח וכעס אשר עלול להוביל לטונוס שרירי מוגבר.

לטיפול הטבעי יש מענה מקיף ונרחב לכאבי צוואר

חלק גדול מהכאבים בצוואר ובעורף נגרמים עקב עומס יתר יום יומי ממושך על האזור

סביבת העבודה  (ארגונומיה) – עלולה ליצור עומס על מבנים שונים בצוואר דוגמת לחץ על הדיסק בין חוליות הצוואר, על שרירים, עצבים וכלי דם היוצאים מהצוואר למשל עבודה מול מחשב עם גב כפוף לפנים בשילוב עם הזדקפות יתר של הצוואר  צפייה ממושכת בנייד, גם כן בראש מורכן וכדומה.

שינה עם מנח המעמיס  על הצוואר – כשהמנח של הצוואר ממוקם עם תמיכה לא מתאימה והשינה נמשכת לאורך מספר שעות באותו מנח של עומס, הבעיה עלולה להחמיר עוד יותר

חרדה, מתח – יוצרים תגובת סטרס שיכולה להוביל לטונוס שרירי מוגבר ונשימה שטחית (מהחזה והצוואר) אשר מגבירה את העומס  על שרירי הצוואר. כאשר קיימים סטרס וחרדה (או כל מצב הגורם לתגובת סטרס בגוף), המצב הנפשי מבטא את תגובת הלחץ בגוף. כשהגוף לחוץ, מערכת השרירים מתכווצת, הנשימה נעשית שטחית וכך לאורך זמן עלולים להיווצר  בין היתר, כאבי צוואר.

תנועה "לא נכונה" בזמן פעילות גופנית – בסוגי ספורט, למשל אימון בחדר כושר או במשחקי כדור (כדורגל, טניס, כדורסל), יש יותר סיכוי לבצע תנועה לא נכונה. במצבים כאלו שרירי הצוואר מתקשים לעמוד בעומס

 

 • מקצועיותך, כשרונך ונועם הליכותיך הפכו אותך למטפל היקר שלנו ואנחנו ממליצים עליך בכל פה לחברינו.

  ד"ר יעל פוליטי, מומחית לרפואת עור
 • בתור רופאת משפחה אני מבלה שעות ארוכות מול המחשב……. לאחרי שסבלתי מכאבי צוואר חודשים ארוכים החלטתי לנסות טיפול ברפואה אלטרנטיבית….. כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי הקלה רבה ……אני ממליצה בחום על עידן לוי לכל מי שסובל מכאבים כרוניים, כאבי שרירים ובעיות דומות.

  ד"ר גרישפון, רופאת משפחה
 • הגעתי אליך עם פריצה בשני דיסקים. לא הייתה לי אפשרות לשבת מול מחשב, לעמוד בהרצאה בכיתה ולתפקד בחיי היום יום. אתה הצלחת במקצועיות נדירה לטפל בי ולהחזיר אותי לפעילות מלאה.

  ד"ר אתי אורנן
 • אני ממליצה בחום להגיע לטיפול אצל עידן, הוא מקסים עם הרבה סבלנות והכי חשוב עוזר לגוף לרפא את עצמו

  עדי מנחם
 • מאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מכאבים בחוליות הצוואר ומבחילות, ככה חייתי. לפני חצי שנה החלטתי לטפל בכאבי הגב ובפגישת אבחון, סיפרתי גם על הבחילות…. ואז המליצו לי טיפול בדיקור. ככה הכרתי את עידן. פתאום אחרי כלום זמן, הבחילות נעלמו, יצאתי לטיולי בית ספר עם הילדים שלי וכלום! לפעמים יש הפתעות בחיים, וכנראה שעידן הוא אחת מהן, הגעתי בלי ציפיות וכל שבוע נדהמתי מהשינויים שהטיפול גרם עבורי.

  לאה קציר
 • כאשר גברו כאבי הגב במשך הזמן הגעתי לטיפולים אצל עידן…..סדרת הטיפולים הביאה להטבה משמעותית בכאבים, חזרה לפעילות יומית תקינה וגם שיפור בהיבט מנטאלי שהינו הורדת רמת הלחץ והעקה (סטרס) והענקת אופטימיות לשליטה בכאב ובהתנהלות ביום יום….. ממליצה בחום על המטפל עידן לוי ועל גישתו בטיפולי הדיקור הסיני.

  PHD ד"ר חן נגבה
 • אני סובלת מפריצת דיסק וכאבי גב כרוניים מזה מספר שנים. ניסיתי טיפולים שונים הן ברפואה הקונבנציונלית והן ברפואה המשלימה. לצערי אף אחד מטיפולים אלו לא שיפר את מצבי. הגעתי דרך המלצות לעידן לוי, ומאז אני אצלו. הוא היחיד שעזר לי. כאבי הגב, שהגבילו אותי מאוד, נעלמו כלא היו. משיחות רבות איתו לאורך הזמן עולה מטפל מקצועי מאוד, בעל נסיון, שלומד ומתמקצע כל הזמן. בנוסף, עידן איש מקסים עדין ונעים, המשרה אווירה רגועה ונעימה.שמחה להמליץ לכל הסובלים מבעיות גב. 

  ציפי MD

צרו קשר

סיבות נוספות לכאבים בצוואר מעומס יתר וטראומה פתאומית

צליפת שוט –  מצב הנגרם, לרוב, בעקבות תאונת דרכים. זהו מעין נקע בצוואר שנגרם כאשר בתאונה, הצוואר נזרק בפתאומיות אחורה ואחר כך קדימה. התנועה החדה גורמת לשרירי הצוואר ולרצועות להימתח יותר מהרגיל, וכך נוצרת צליפת שוט וכאבי צוואר ועורף חזקים. את הכאבים ניתן לחוש מיידית, או לאחר מספר ימים.

טראומה מפעילות גופנית – עומס פתאומי וחריג מסוגי ספורט מגע דוגמת היאבקות, ג'ודו, פוטבול אמריקאי, כדורסל וכדומה עלולים להעמיס ואף לגרום לנזקים במבנים של הצוואר.

פציעות נפוצות המובילות לכאבים בצוואר:

פריצת / בלט דיסק צווארי – מצב שכאשר מלווה בלחץ על שורשי העצבים במקום. עלול להוביל לכאבים בצוואר, תחושת נימול בידיים, ירידה בכח ידיים ועוד.

צוואר תפוס וגב עליון תפוס – נגרמים ממגוון סיבות, כמו תנעה חדה ופתאומית, פעילות ספורטיבית מאומצת ועוד. שריר תפוס יכול בפני עצמו להוביל לכאב ישיר בצוואר או במקרים רבים גם לכאב עקיף עקב יצירת לחץ דחיסתי על מבנים רבים בצוואר כגון עצבים, כלי דם שעלולים גם הם להוביל לסימפטומים רבים באזור הצוואר, ראש וגפיים.

מה כדאי לעשות?

ניתן לתת מענה מיידי לכאב אקוטי, סוג של עזרה ראשונה על מנת להרגיע מעט את הכאב. מענה זה אינו מהווה חלופה או פתרון במידה ומתפתחת בעיה כרונית אשר בה יש לטפל לעומק,  על מנת שלא תשוב. במקרה של פגיעה, או דלקת בצוואר, בשלב המיידי ניתן להניח קרח על האזור הכואב ולהקל מעט על הכאבים. במידה והכאב לא משתפר ורוצים לפתור את הכאב לטווח הרחוק חשוב מאד לאבחן את הסיבות והגורמים לכאבי הצוואר כדי לדייק את הטיפול בו.

טיפול טבעי בכאבי צוואר

לטיפול הטבעי יש מענה מקיף ונרחב לכאבי צוואר. הגישה בקליניקה לא מפרידה את הצוואר משאר הגוף באבחנה. נאבחן את כל קומפלקס צוואר, גב עליון, חגורת כתפיים כמקור השפעה ישיר על הצוואר, כמו גם את הגב התחתון ואגן וכדי לקבל תמונה מלאה יותר נבחן את מנגנון הפציעה ונקח בחשבון את סביבת העבודה והפעילות גופנית הנדרשת ביום יום מהמטופל. חשוב לשים לב גם לגורמים מערכתיים לכאבים בצוואר דוגמת בעיות פה ולסת (TMJ) כגון חריקת שיניים או נעילת לסתות (לעיתים אף בצורה לא מודעת בשינה), יציבה הכללית של המטופל ובזמן פעילות יום יומית המעמיסה על הצוואר ואפילו בעיות ראייה ולחץ דם עלולים להשפיע על שרירי הצוואר.  לאחר אבחון הגורמים והסיבות לכאבים, מורכבת תוכנית אישית בהתאם לסיבות שאובחנו ולחומרת המצב.

עידן לוי, מטפל ברפואה סינית הוא בעל נסיון טיפולי נרחב. שיטות הטיפול מתמקדות באבחון הכאב והסיבות לו, כדי לטפל הן בגורם והן בסימפטום. הטיפול הטבעי המתבצע בקליניקה הוא אישי ומותאם לכל מטופל במדויק.

הטיפול כולל דיקור סיני מקל ומיטיב, המלצות על צמחי מרפא בעלי סגולות אנטי דלקתיות שיעזרו לגוף להתגבר על הדלקת או על בעיה מערכתית, במקרה ואובחנה כזו, תרגול יציבה נכונה בבית והמלצות יעילות לסביבת עבודה שמותאמת ארגונומית, הכוללות תרגילים לשחרור ולשיפור התנועתיות והרפיה של הצוואר, וליווי מקצועי לאורך כל הדרך.

צרו קשר עוד היום, לקבלת אבחון יסודי ומקיף, שלאחריו תורכב תוכנית טיפול אישית, להקלה על כאבי הצוואר ומניעת מצבים דומים בעתיד.

כאבי צוואר – טיפול טבעי, אישי ויעיל
5 (99.71%) 68 vote[s]

 

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!