כואבות לכם הברכיים עד כדי חוסר יכולת לבצע פעולות שבשגרה? מתקשים לעלות ולרדת במדרגות? אין סיבה להמשיך לסבול ולפגוע באיכות החיים. עם טיפול טבעי תמצאו הקלה רבה , חיזוק הברכיים וחזרה נוחה לשגרת החיים

כאבי ברכיים הם בין התלונות השכיחות ביותר בקרב כלל האוכלוסייה, החל מילדים ועד למבוגרים וקשישים.

מפרק הברך מורכב מ 4 עצמות עיקריות, הוא למעשה החלק שמחבר את עצמות השוק (Tibia ו Fibula) עם עצם הירך (Femour) ועם עצם הפיקה (Patella). בין אותן עצמות מצויים 2 סחוסים  עיקריים, הסחוס שעוטף את עצמות הברך (Articular cartilage), וסחוס הממוקם בין עצמות הברך הקרוי מיניסקוס. תפקידו העיקרי של הסחוס המפרקי לספק משטח החלקה Gliding surface)) חלק לתנועה ולמנוע חיכוך במפרק ותפקידו העיקרי של המיניסקוס הוא בעיקר בלימת זעזועים, חלוקת עומסים ויציבות הברך. כדי שהמפרק יהיה יציב ובו זמנית יאפשר תנועה חופשית של יישור, סיבוב וכפיפה, קיימים במפרק מבנים רבים כגון גידים, שרירים, רצועות, כלי דם ועצבים. על מנת שהמפרק יהיה יציב וינוע בקלות, על כל המערכת הזו להיות מתואמת, במיוחד בתנועה (עמידה, קפיצה, הליכה, עליה וירידה במדרגות וריצה) בשל העובדה שבכל צעד שאנו עושים, הברך נושאת ומייצבת את רוב משקל הגוף שלנו, ולמעשה במהלך ריצה נושאת פי שבע ממשקל הגוף.

מספיק שרק אחד ממרכיבי מפרק הברך יפגע וכבר יתכן שנחוש בכאבי ברכיים או הפרעה בטווח תנועה בעוצמה כזו או אחרת.

הטיפול הטבעי מותאם במדויק לכל מטופל במטרה לסייע רבות בהקלה על הכאב ובחזרה לתפקוד והליכה תקינה

 

 • מיד לאחר הטיפול הראשון הרגשתי שינוי לטובה במצבי הרפואי ומהר מאוד כאבי הגב פסקו. היחס של עידן היה ממש טוב ומקצועי. חשוב לי מאוד להביע את תודתי לעידן ולתת את המלצתי עליו.

  מרינה
 • מקצועיותך, כשרונך ונועם הליכותיך הפכו אותך למטפל היקר שלנו ואנחנו ממליצים עליך בכל פה לחברינו.

  ד"ר יעל פוליטי, מומחית לרפואת עור
 • הגעתי לעידן בתקופה קשה, עידן הפגין ידע רב של השרירים, הגידים והעצבים ופעל במיומנות רבה. לאחר מספר טפולים הנימול נעלם כלא היה.

  פרופ' מרדכי (מוטי) הייבלום
 • היום אני הולכת ללא חשש, רוכבת על אופניים מבלי לסבול מכאבים במשך שבוע לאחר מכן, יושבת בעבודה בנוחות ללא כאבים בברך.
  אני מקוה שההקלה תימשך ותאפשר לי לחיות עם כמה שפחות כאב ובאותה עת להיות פעילה בספורט עבודה וגינון.

  ורדה

צרו קשר

סיבות שכיחות לכאבי ברכיים

קרע במיניסקוס –  זוהי פציעה מאד שכיחה בעיקר בקרב ספורטאים, מקצועיים וחובבנים. קרע במיניסקוס יכול להיות מלא, או חלקי, והוא לרוב מתרחש ממש בזמן הפעילות הספורטיבית, זאת כתוצאה מתנועה חדה, כמו סיבוב הברך, או כל תנועה שחשים כאב חד אחריה.

שחיקת סחוס –  דלקת מפרקים ניוונית (אוסטאוארטריטיס), המלווה בשחיקת סחוס היא מחלה נפוצה בקרב גברים ונשים, בעיקר נשים, מגיל 55 ואילך. המתבטאת בשחיקה מצטברת של הסחוס במפרק הברך. תסמיני המחלה: קישיון המפרק, כאבים בברך, רגישות למגע ואובדן גמישות. גורמי סיכון למחלה הם גיל, גנטיקה, עודף משקל, חבלות, מנח לא תקין של הברך, תנועות חדות תוך כדי פעילות ספורטיבית או עבודה פיזית לאורך זמן מתמשך ועוד.

מתיחה/קריעה של הרצועות – יכול לקרות גם בשרירים או הגידים באזור הברך, כתוצאה מפעילות מאומצת, ספורטיבית או עבודה פיזית, פציעת ספורט, חבלה או נפילה.

בעיות בכלי הדם – כשיש זרימת דם לא תקינה באזור הברך, עלולים כל המרכיבים של מפרק הברך להפגע.

עודף משקל  –  המשקל הגבוה גורם לעומס יתר על הברכיים ולאורך זמן מתמשך מהווה כגורם סיכון לפגיעה בכל מרכיבי הברך.

במקרים מורכבים מאוד ממליץ לעתים האורטופד לבצע ניתוח לתיקון מפרק הברך ולעתים גם החלפה שלה.

טיפול טבעי בכאבי ברכיים

הטיפול הטבעי ברפואה הסינית יעיל מאד בטיפול בסימפטומים ובגורמים לכאב. עם דגש על הסתכלות על המטופל כמכלול, הראייה היא רחבה ומקיפה וכך גם הטיפול בו.

באבחון ובטיפול נלקח בחשבון: מנגנון הפציעה, רקע המטופל (גיל, עבודה ,פעילות גופנית ,מצב בריאותי) ממצאי הבדיקות (סיכום ממצאים רפואיים ובדיקות נוספות), המבנים המכנים הקשורים לברך (בעיקר איזון ויכולת ייצוב של האגן והקרסול) אך גם התנהלות וגורמי אורחות חייו של המטופל וכמובן מפרק הברך עצמו,

לאחר האבחון, בו נשללים גורמי רקע ונמצאים הגורמים החשודים לכאבי הברכיים, מותאמת בקליניקה תוכנית מקיפה, אישית ומדויקת למטופל.

בהתאם לממצאים יכלול הטיפול ברפואה הסינית טיפול בברך, באמצעות  שילוב של דיקור סיני , טכניקות מעולם הטווינה וסוטאי, תרגול ביתי ולעתים ישולבו בטיפול גם פורמולות מצמחי מרפא שיירקחו אישית למטופל, בהתאם למצבו. צמחי המרפא מסייעים לשיכוך כאבים, להורדת רמות הדלקת, להעצמת תהליכי שיקום הגידים או הרצועות  וכאמור, יינתנו בהתאם למצב המטופל ולפי אבחנת המטפל.

כמו כן לעיתים יינתנו הנחיות תזונתיות, במיוחד אם קיים עודף משקל שעלול להכביד על הברכיים, תרגילים ליציבה נכונה וסיגול אורח חיים בריא ומאוזן לפי צורך.

אני מזמין אתכם לאבחון מקיף שאחריו תורכב תוכנית לסדרת טיפול אישית, מבוססת על נסיון מעשי בארץ ובעולם.

טיפול טבעי בכאבי ברכיים
5 (99.64%) 56 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!