חווים סחרחורות בעוצמות שונות, לפעמים מלוות בבחילה או כאב ראש? חשוב להבין שהן אינן מעידות על מחסור של אקמול או אומפרדקס, ולכן חשוב לאתר את הגורמים, כדי להתאים טיפול מדויק וממוקד בגורם עצמו, מאחר וסחרחורות, כאב ראש ובחילות עלולות אפילו להיות ביטוי של אותו הגורם.

סחרחורת סיבות אפשריות

סחרחורות נגרמות ממגוון רחב מאד של סיבות (לעיתים כגורם ראשוני ולעיתים כגורם משני), שכל אחת מהן עלולה לגרום לתופעות לוואי שונות, ביניהם סחרחורת ובחילה, סחרחורת עם זיעה קרה ובחילה, סחרחורות עם כאב ראש או כאבים בצוואר, לחץ או תחושת נוזלים באוזן, נזלת כרונית ותסמינים נוספים. הסחרחורות יכולות להופיע הן תחת מנגנונים משותפים של ורטיגו וכאבי ראש ולעיתים ניתן לבלבל בין השניים, ולכן הבדיקה המוקדמת לאיתור הבעיה היא חשובה:

ורטיגו: מדובר בסחרחורת חזקה, בה קיימת תחושה מדובר של תנועה, לרוב סיבובית והוא ביטוי להפרעה במערכת שיווי המשקל / המערכת הווסטיבולרית (סט של חיישנים הממוקמים באוזן הפנימית), שתפקידם לאותת לנו על התנוחה והמיקום שלנו במרחב, מצב הנגרם ממגוון גורמים. סוג שכיח של ורטיגו הוא 'ורטיגו תנוחתי' (BPPV), אשר נוצר בשל שינוי מיקומן של הקריסטלים המצויים בצורה נורמלית בתוך האוזן הפנימית וזזים לאחת מ3 התעלות, מצב שיכול להוביל לסחרחורת. תזוזה שלהם בתעלת האזן הפנימית משפיעה על פירוש האותות הנשלחים למוח המתבטאים בסחרחורת ולעיתים אף בתנועות עיניים לא רצוניות. תסמינים נוספים שעלולים להופיע בורטיגו הם סחרחורת ובחילות, הקאות, כאבי ראש, רגישות לאור ולרעש, טשטוש ראייה, חולשה ועוד. תסמינים אלו יכולים להופיע ולהיעלם לסירוגים, ולהמשך שניות, שעות ואף ימים. בזמן הנעה של הראש, או שינוי תנוחה, המצב עלול להחמיר. סיבות נוספות לורטיגו הן:

מיגרנה: סוג של כאב ראש. במקרים חמורים לעתים נלוות לכאבים גם תחושת סחרחורות. מיגרנה היא אחת מסוגי הכאב ראש השכיחים בעולם, ממנה סובלות בעיקר נשים.

נפילת לחץ דם: במקרים של התייבשות, תת תזונה, אנמיה מסוגים שונים, לחץ דם נמוך, לא סדיר או גבוה, לקיחת תרופות מסוימות, דימום או אי ספיקת כלי דם, עלולה להתרחש ירידת לחץ דם. אחד מביטויי נפילת לחץ דם הוא סחרחורת, לעתים האדם לא יקשר את הסחרחורת לאוכל או שתיה אך ירגיש טוב יותר לאחר אכילה או שתיה, נפילת לחץ דם חמורה עלולה להתבטא אפילו עד כדי איבוד הכרה.

תזונה – מזונות מסוימים ואי סבילות למזון עלולות לעורר תגובה של כאב ראש ואף סחרחורות.

 זיהום ויראלי – עלול להוביל לדלקת באוזן הפנימית / בעצב הפרוזדור Vestibular) Neuronitis), במקרה שהזיהום משפיע על הצד הוסטיבולרי באוזן הוא עלול להוביל למצב של ירידה בסיגנל של הצד "הנתקף" ולכן המוח עלול להרגיש שהראש מסתובב לצד אחד, מצב שעלול להוביל לסחרחורת, חוסר יציבות ואף בחילות והקאות. זיהום ויראלי יכול להגרם במקביל לsinus headache, שכן סינוסיטיס יכול להחמיר לזיהום ויראלי שיכול להתבטא ככאב ראש וגם כגורם לסחרחורות.

תרופות – קיימות לא מעט תרופות שעלולות לגרום לסחרחורת, ביניהן תרופות נוגדות חרדה ודכאון, תרופות להורדת לחץ דם, תרופות אנטיביוטיות ועוד. לא רק תרופות עלולות לגרום לסחרחורת ולאיבוד שיווי משקל, אלא גם שימוש בסמים ושתייה מופרזת של אלכוהול.

סחרחורת ממקור צווארי ( Cervicogenic)  עומס ופגיעה צווארית, יתכן מפגיעה או חבלה  (לרוב וויפלש), יציבה לא נכונה ועומס ממושך או תנועה לא נכונה – מכיוון שמערכת שיווי המשקל משתמשת בסנכרון של אותות מהאוזן הפנימית (vestibular), הראיה (visual) ואיתותים של תחושה במרחב (פרופריוספטיבים) מהצוואר, פגיעה צווארית עלולה להשפיעה על אותות המגיעות מהצוואר ועלולה לגרום לוורטיגו צווארי.

ארגונומיה – סגנון וצורת ישיבה ויציבה לקויים, בעיות וכאבים בצוואר, עקב פציעה, פריצת דיסק, או גורמים אחרים. כל אלו עלולים לגרום לכאבים, למשל בצוואר, ולגרום לסחרחורות.

בעיות בצוואר, כמו פריצת דיסק, פגיעה או כאבים עקב הרמת משא, תאונה וכדומה, הם גורמים נפוצים לתסמינים של סחרחורות ובחילה, או סחרחורות בלבד.

אורח חיים – סגנון חיים מהיר, המורכב מתזונה מעובדת ולא מוסדרת, סטרס ומתחים מתמשכים, חוסר בשתייה וסגנון חיים לא רגוע, כל אלו עלולים לגרום לכאבי ראש, לסחרחורות, או לשניהם. ישנם עוד גורמים למצבי סחרחורת, חלקם נדירים מאד.

 • שלום,
  הגעתי לטיפול במכון מדלידר בעקבות כאבים בידיים (תסמונת התעלה הקרפלית).
  לאחר כמה חודשים של טיפול פיזיותרפיה, שבהם השיפור בכאבים היה איטי, הגעתי לטיפול בעזרת דיקור אצל עידן.
  למרות שאני לא אוהב את תחושת הדיקור…

  אשר קרים. מהנדס תוכנה
 • פגשתי מטפל שראייתו רחבה ובעל ידע עצום בתחומו, הוא מתבונן על המטופל כמכלול ובונה טיפול יעיל ותומך.
  היכולות שלו להתבונן על המטופל ולראות רבדים אחרים מלבד הכאב האקוטי שבעקבתו הגיע לטיפול זהו ייחודו.
  עידן תודה גדולה על המסירות בטיפול, המקצועיות, האמפתיה, והדרך…

  עדי פלד
 • הסברתי לו שאני ממש לא מאמין בכל העניין הזה של רפואה סינית….. אחרי שעה וחצי כבר עמדתי על הרגליים!
  מאז…אני עדיין לא מאמין…אבל זה לא קשור לאמונה…זה עובד

  MD דר' דני הדס, סגן מנהל הקרדיולוגית ילדים, בית חולים אסף הרופא
 • מיד לאחר הטיפול הראשון הרגשתי שינוי לטובה במצבי הרפואי ומהר מאוד כאבי הגב פסקו. היחס של עידן היה ממש טוב ומקצועי. חשוב לי מאוד להביע את תודתי לעידן ולתת את המלצתי עליו.

  מרינה
 • הגעתי אל עידן דרך המלצה חמה מחברה ועכשיו אני רוצה להעביר את ההמלצה הלאה. עידן עזר לי להפטר מכאבי ראש קשים שחזרו כל יום לאורך מספר שבועות. הגעתי לעידן לטיפול וכבר למחרת הרגשתי הקלה משמעותית בכאב, טיפול נוסף הפסיק את הופעת הכאב לחלוטין. אני ממליצה בחום, לכו לעידן!

  עינת אפטר
 • מקצועיותך, כשרונך ונועם הליכותיך הפכו אותך למטפל היקר שלנו ואנחנו ממליצים עליך בכל פה לחברינו.

  ד"ר יעל פוליטי, מומחית לרפואת עור
 • הרגשתי שיפור משמעותי בין טיפול לטיפול כשלאחר שבועיים חזרתי ללכת רגיל ולאחר שלושה שבועות חזרתי להתאמן. כולי הערכה רבה לעידן על הטיפול המסור והמקצועי.

  דורון הופמן
 • הגעתי לעידן בתקופה קשה, עידן הפגין ידע רב של השרירים, הגידים והעצבים ופעל במיומנות רבה. לאחר מספר טפולים הנימול נעלם כלא היה.

  פרופ' מרדכי (מוטי) הייבלום
 • המחזור חזר לתפקוד תקין וההרגשה השתפרה.
  אני כ"כ מאמינה בדרך שלך כמטפל והמפתח היא הראיה ההוליסטית שלך.
  ואתה עושה זאת בצורה סופר מקצועית, ובנועם עם הכוונה והסברים.

  עדי פלד
 • בתור רופאת משפחה אני מבלה שעות ארוכות מול המחשב……. לאחרי שסבלתי מכאבי צוואר חודשים ארוכים החלטתי לנסות טיפול ברפואה אלטרנטיבית….. כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי הקלה רבה ……אני ממליצה בחום על עידן לוי לכל מי שסובל מכאבים כרוניים, כאבי שרירים ובעיות דומות.

  ד"ר גרישפון, רופאת משפחה
 • בוקר אחד קמתי כשכל הצד הימני של הפנים משותק ומעוות, מיהרתי לרופא שבישר לי שחליתי בפציאליס, צייד אותי בכדורים, שלח אותי לפיזיותרפיה ואמר שהסיפור יהיה ממושך ולא נעים. קיבלתי מעידן טיפול בדיקור ולשמחתי כבר תוך 3 שבועות בלי טיפול בפזיותרפיה הפנים חזרו לחלוטין חזרה למצבם המקורי.

  רותי
 • הגעתי אליך עם פריצה בשני דיסקים. לא הייתה לי אפשרות לשבת מול מחשב, לעמוד בהרצאה בכיתה ולתפקד בחיי היום יום. אתה הצלחת במקצועיות נדירה לטפל בי ולהחזיר אותי לפעילות מלאה.

  ד"ר אתי אורנן
 • אני ממליצה בחום להגיע לטיפול אצל עידן, הוא מקסים עם הרבה סבלנות והכי חשוב עוזר לגוף לרפא את עצמו

  עדי מנחם
 • העובדה שעידן בעל ידע רב בפיזיותרפיה וגם מומחה באקופונקטורה חשובה ביותר. הכאבים פחתו, התפקוד השתפר מאד ואני כבר הולכת ללא הליכון ואפילו ללא מקל הליכה.

  ק. שורץ
 • הגעתי לעידן בעקבות כאבים בגב התחתון ובעצם הזנב שנמשכו מספר חודשים והחמירו עם הזמן. כבר מהטיפול הראשון הרגשתי הקלה ואחרי מספר טיפולים הכאבים נעלמו כליל. היום אני מרגישה טוב מאוד ומקווה שלא אזדקק לטיפול נוסף אך במידה וכן אדע למי לפנות 🙂

  אלונה סטבנס, בת 29
 • מאז שאני זוכרת את עצמי סבלתי מכאבים בחוליות הצוואר ומבחילות, ככה חייתי. לפני חצי שנה החלטתי לטפל בכאבי הגב ובפגישת אבחון, סיפרתי גם על הבחילות…. ואז המליצו לי טיפול בדיקור. ככה הכרתי את עידן. פתאום אחרי כלום זמן, הבחילות נעלמו, יצאתי לטיולי בית ספר עם הילדים שלי וכלום! לפעמים יש הפתעות בחיים, וכנראה שעידן הוא אחת מהן, הגעתי בלי ציפיות וכל שבוע נדהמתי מהשינויים שהטיפול גרם עבורי.

  לאה קציר
 • היום אני הולכת ללא חשש, רוכבת על אופניים מבלי לסבול מכאבים במשך שבוע לאחר מכן, יושבת בעבודה בנוחות ללא כאבים בברך.
  אני מקוה שההקלה תימשך ותאפשר לי לחיות עם כמה שפחות כאב ובאותה עת להיות פעילה בספורט עבודה וגינון.

  ורדה
 • כבר לאחר הטיפול הראשון הרגשתי הקלה בכאבים. תוך מספר טיפולים קצר כאבי הבטן חלפו ולאחר סדרה כוללת של כעשרה טיפולים גם כאבי הגב נעלמו.

  PhD ד"ר עינת פינקלשטיין
 • מאז גיל ההתבגרות, התחיל אצלי תהליך אוטויאמונית הכוללת כאבי פרקים, בעיות עור ותהליכי דלקת במערכות שונות. 
  כאבי גב, ברכיים , כתפיים ,יריכיים…לא נתנו לי לשון, לנהוג, לתפקד בצורה רגילה לבין אדם בגילי, לא נדבר על להינות מהחיים.
  ואז החיים שמו לי מלאך בדרך. "עידן לוי" ,אחרי הטיפול הראשון הצטערתי שחיכיתי כל כך הרבה!!!
  רק לראות את הדרך שהוא מתייחס אל המטופל, הרוגע שהוא משדר, הסבלנות והאהבה שאתם הוא עובד, דורשים הערצה.
  קשה להאמין שטיפול פשוט כמו הדיקור יכול לשפר את רמת הכאב בצורה כך דרמתית.

  עידן קשוב למטופל ,הוא לא רואה אותו כעוד שם ברשימה , הוא לא ניגש לעוד גב או רגל, הוא רואה את כל התמונה, ובעזרת הסתכלות הוליסתית מתייחס על החיים המלאים של האדם. אני מברכת את היום שהגעתי אליכם. עידן החזירי את האמונה שיש אפשרויות להיות יותר טוב.
  שתמשיך לשנות לאנשים את החיים לטובה!
  אלף תודות מעומק ליבי

  מוריאל מריסול בת 43
 • בוקר אחד התעוררתי בתחושה מוזרה של סחרחורת וחוסר שווי משקל. כל תזוזה של הראש מצד לצד או הטית הראש קדימה או אחורה גרמה לי לסחרחורת מפחידה. לאחר מספר טיפולים בדיקור ואבחנה מדוייקת של עידן למצב נפטרתי מהסחרחורות ומחוסר שווי המשקל.

  רותי
 • כאשר גברו כאבי הגב במשך הזמן הגעתי לטיפולים אצל עידן…..סדרת הטיפולים הביאה להטבה משמעותית בכאבים, חזרה לפעילות יומית תקינה וגם שיפור בהיבט מנטאלי שהינו הורדת רמת הלחץ והעקה (סטרס) והענקת אופטימיות לשליטה בכאב ובהתנהלות ביום יום….. ממליצה בחום על המטפל עידן לוי ועל גישתו בטיפולי הדיקור הסיני.

  PHD ד"ר חן נגבה
 • אני סובלת מפריצת דיסק וכאבי גב כרוניים מזה מספר שנים. ניסיתי טיפולים שונים הן ברפואה הקונבנציונלית והן ברפואה המשלימה. לצערי אף אחד מטיפולים אלו לא שיפר את מצבי. הגעתי דרך המלצות לעידן לוי, ומאז אני אצלו. הוא היחיד שעזר לי. כאבי הגב, שהגבילו אותי מאוד, נעלמו כלא היו. משיחות רבות איתו לאורך הזמן עולה מטפל מקצועי מאוד, בעל נסיון, שלומד ומתמקצע כל הזמן. בנוסף, עידן איש מקסים עדין ונעים, המשרה אווירה רגועה ונעימה.שמחה להמליץ לכל הסובלים מבעיות גב. 

  ציפי MD

עם טיפול טבעי נמצאה הקלה רבה בתסמינים, תוך טיפול בגורם להם, ומניעת הישנותו בטווח הארוך.

טיפול טבעי בסחרחורת ובחילה

הטיפול הטבעי מבוסס על התפיסה שיש לטפל בבעיה בטווח הקצר ובטווח הארוך.

בטווח הקצר ניתן טיפול להקלה על הסחרחורות, מאחר ומצבים אלו עלולים לשבש את שגרת החיים כליל וירידה באיכות חיי המטופל.

בטווח הארוך נלמדים הגורמים לסחרחורת. אבחון מקיף ומדוקדק (במקביל לחוות דעת רפואית), מסייעים להבין את מקור הבעיה, מאחר ואם הגורם לסחרחורת לא יטופל ויתבסס על הקלה רגעית של הבעיה, במקרים רבות היא תשוב ועלולה לשבש את שגרת החיים.

רק לאחר האבחון מורכבת תוכנית אישית, כוללת ומקיפה, בהתאם לגורמים שאובחנו. הטיפול כולל דיקור סיני, שיש בו תכונות מקלות ומיטיבות, הן בטווח הקצר, והן לאורך זמן. הדיקור הסיני נמצא אפקטיבי מאד לטיפול, בין היתר, בסחרחורות.

כמו כן כולל הטיפול האישי במרבית המקרים דגשים ליציבה נכונה, סיגול אורח חיים נכון, בריא ומקל, באספקט של תזונה נכונה, יציבה, שינה מספקת, שיטות להפחתת לחצים (סטרס), ועוד. במידת הצורך יינתנו גם פורמולות טבעיות מצמחי מרפא, המורכבות אינדיבידואלית למטופל, ובהתאם למצבו.

בקליניקה שלי אני מעניק טיפול שמבוסס על נסיון טיפולי קליני נרחב, ועם טכניקות טיפול בעלות ערך טיפולי רב למטופל שחווה הקלה מיידית בסחרחורת, ועם הזמן, טיפול בגורמים שהביאו אותו להגיע למצב זה. אחרי אבחון מדוקדק ומעמיק תורכב בקליניקה תוכנית אישית שתסייע לשפר את המצב והגורמים לסחרחורת, בין אם מדובר בבעיה מכנית, פיזית או נפשית. צרו עמי קשר עוד היום ואשמח לסייע לכם לחזור לשגרת חיים רגועה ובריאה.

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!