האם אתם סובלים מגב תפוס? האם התופעה חוזרת על עצמה ומשביתה את חייכם? הטיפול הקונבנציונלי בגב תפוס כולל במקרים רבים משככי כאבים חזקים, נוגדי דלקת או אפילו זריקה. במידה והמקרה חוזר על עצמו יותר מפעם אחת, ישנה סבירות גבוהה שהבעיה לא נפתרה מהשורש, במקרים אלו ישנה דרך נוספת להתמודד עם התופעה המכאיבה הזו, ללא כדורים וללא זריקות. טכניקת הדיקור של הרפואה הסינית, היא אופציה מעולה ויעילה מאוד, שיכולה לשחרר לכם את הגב בדרך טבעית ובטוחה לחלוטין.

כ80% מהאוכלוסיה סובלים, סבלו או עלולים לסבול מגב תפוס לפחות פעם אחת בחייהם, ובמקרים רבים מדובר בתופעה חוזרת.

גב עליון תפוס, גב תחתון תפוס וחוזר חלילה

כאבי גב שמתבטאים ככאב שרירי (מה שנוהגים לקרוא לו גב תפוס) יכולים להופיע ככאב גב מותני, כאב גב עליון או תחתון. כאב שרירי יכול להופיע בצורת כאב גב כרוני, (כאב המופיע מעל תקופה של שלושה חודשים) ויכול להימשך זמן רב. הכאב עלול להופיע לסירוגין או באופן קבוע, בעוצמה נמוכה ולעיתים בעוצמה חזקה.

כאשר הכאב הוא כרוני , חשוב לטפל בכאב אך חשוב לא פחות לאתר ולטפל בסיבה שהכאב חוזר או שמונעת מהגוף להשתחרר מהכאב. הגורמים יכולים להיות פיזיולוגים, מכניים, סביבתיים, סטרס פיזי או נפשי ו / או גורמי אורחות חיים. כאב שרירי יכול להופיע גם ככאב גב חזק ופתאומי, שיכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות. זהו המקרה של "נתפס לי הגב!". הכאב עשוי להיות חריף ביותר, להגביל את יכולת התנועה ואף למנוע תנועה לחלוטין. במקרים כאלה, המטופל חווה קושי גדול כאשר שגרת חייו נעצרת לחלוטין, לכן הנטייה עלולה להיות "לטפל כמה שיותר מהר" בכאב בעזרת משככי כאבים, ולעיתים לשכוח לאתר ולטפל בשורש הבעיה. אך חשוב לזכור שטיפול תרופתי נקודתי בכאב לא תמיד יפתור את הבעיה מהשורש, במיוחד במקרים שישנה בעיה (לדוגמא מכנית או הורמונלית) שלא נפתרה וממשיכה לעורר את הכאב ולמנוע את ההקלה, במידה ולאחר שהשפעת משככי הכאבים חלפה, הכאבים הופכים לבלתי נסבלים והגב חוזר שוב להתפס , חשוב לא לשכוח לעשות הערכה מחדש ווהפעם למצוא ולהתייחסלשורש הבעיה.

למה נתפס לנו הגב?

חשוב לזכור שלא ניתן לבודד את הגב משאר הגוף ולכן ​גב תפוס יכול להיות תוצאה של גורמים שונים ומגוונים כמו הפעלת עומס חד פעמי או מתמשך על הגוף ועמוד השדרה, חבלה או טראומה חדשה או ישנה, דלקת בשרירי הגב או בעמוד השדרה, לחץ עצבי ממקורות שונים, או אפילו שינויים במזג האוויר כגון חשיפה ישירה וממושכת לרוח (לרוב לקור), למזגן או מאוורר תקרה.

גורמים נוספים שעלולים להגדיל את הסיכון לתפיסות של גב ולמניעת החלמתו כוללים: אורח חיים יושבני (סטטי), חוסר פעילות גופנית, עודף פעילות גופנית, פעילות בטכניקה לקויה, חוסר התאוששות מאימונים, חוסר איזון שרירי, , צלקות (אפילו לאחר מספר רב של שנים), וגם סיבות הנעוצות בהיסטוריה הרפואית, (כאבים מוקרנים ממצב פנימי / בריאותי) כגון, גורמים גיניקולוגים (כגון הפרעות במחזור החודשי), הפרעות כרוניות של מערכת העיכול, דלקת במערכת השתן או אפילו מקרים אקוטים כגון אבנים או דלקת בכליות, ועוד. ועוד….

גנטיקה?

גם מצבו הכללי (הפיזי והנפשי) של המטופל יכול לשפיע על מצב הגב. סטרס מתמשך יכול להוביל להתכווצות שרירי הגב ועייפות מתמשכת יכולה לפגוע ביכולת תפקוד שרירי הגב כך שגם אם העומס הפיזי לכאורה כלל אינו נראה חריג, הגב עלול להתפס. הגב שלנו נושא עומסים לאורך שנים, כך שעם הגיל יתכנו יותר ויותר גורמים ניווניים, שחיקה, ירידה ביכולת (במידה של הזנחה גופנית) ופגיעות מצטברות בעמוד השדרה, וכתוצאה מכך עלייה בתדירות השרירים התפוסים באזור.

אפשר בבקשה בלי כדורים וזריקות? דיקור סיני וטיפול טבעי בגב תפוס

חשוב להבין, יש עיתויים שהטיפול התרופתי הוא חשוב ובעל ערך רב, אך ברוב המקרים הוא אינו מתייחס לשורש הבעיה ובעל סיכונים וסיבוכים רבים בשימוש קבוע לטווח הרחוק, לכן במידה והבעיה חוזרת, זו תזכורת חשובה,לאתר ולטפל בשורש הבעיה.

הרפואה הסינית מתייחסת למגוון הגורמים אפשריים לכאבי הגב וגם למגוון סיבות בגללן הגוף עלול לא להחלים בקצב התקין, לכן הטיפול יכלול אבחון כללי של הגוף כמערכת תיפקודית ולא רק של הגב . בראיון ובבדיקה הראשונית נאבחן את הגורמים העיקריים המשפיעים על מצב הגב, ונתרשם מהיציבה, טווחי תנועה, מנח האגן, צוואר, כפות רגליים איזון שרירי ועוד. כמו כן, נאבחן גורמי אורחות חיים נוספים שעלולים להפריע להחלמה, דוגמת סטרס מתמשך, פעילות גופנית (וטכניקת אימון אם צריך) חוסר שינה, מערכת עיכול או כל גורם אחר שעלול להפריע לגוף להחלים.

טכניקת הטיפול המתאימה תבחר לאחר הבדיקה, ותותאם לצרכי המטופל.

דיקור סיני לרוב יהיה הטיפול המוביל. הדיקור יעיל ביותר בהקלה על כאב, איזון מערכות הגוף וזרוז תהליכי ריפוי והחלמה. דיקור מסייע בשיפור זרימת הדם באזורים הכואבים, וגם מפחית דלקות ומרגיע שרירים תפוסים.
הדיקור משפיע גם על מערכות פנימיות נוספות שמשפיעות על הגב, ויעיל גם בשחרור מתח רגשי. ברפואה הסינית קיימות מספר גישות טיפוליות, המשפיעות על האזורים בהם יעשה הדיקור. חלק מהמטפלים ידקרו באזור השרירים התפוסים, אחרים יבחרו בנקודות רחוקות יותר כמו יד או רגל. בחירה באזור דיקור מדויק משפיעה בחוזקה ולרוב מיידית על השרירים התפוסים ומוקד הכאב, וכך תחושת ההקלה תהיה מהירה במטרה לאפשר לגוף לחזור לאיזון ולהחלים במהירות האפשרית.

צמחי המרפא ינתנו לפי הצורך בצורת פורמולה, המותאמת לצרכי המטופל. צמחי מרפא יכולים לעזור במקרים של דלקת, הפרעות בזרימת הדם ועוד.

תרגילי מתיחות ותנועה מונחית – מעולם הטווינה והסוטאי יכולים לסייע גם הם לטיפול בכאבי גב. הטיפול מותאם על פי הצורך, ויעשה בצורה עדינה וזהירה במיוחד. מספר הטיפולים מוערך לפי חומרת המצב.

גישת הטיפול הינה בטוחה לחלוטין, ללא הסיכונים של תרופות וניתוחים, כמעט תמיד ללא כאב ונעשית בסביבה נעימה למטופל.

השאיפה בטיפול היא להגיע לשורש הבעיה התפקודית, לטפל במהירות בכאב ולהחזיר את הגוף לתפקוד תקין במהירות האפשרית ללא כאב , ללא תרופות ובתקווה ללא ניתוחים. במקרה הצורך הטיפול יעשה אינטגרציה מלאה עם גורמים מטפלים אחרים (דוגמת רופא).

עידן עוסק במשך תקופה ארוכה בטיפול בכאב כרוני באמצעות רפואה סינית, דיקור ותנועה ורכש ניסיון רב בטיפול בבעיות אלו כאחראי על מחלקת הדיקור במכוני פיזיותרפיה מובילים ומרכז המומחים לרפואה משלימה שמים וארץ.
אם אתם סובלים מגב תפוס, הגיע הזמן לטפל בבעיה מהשורש, ולהפטר ממנה אחת ולתמיד.

אם אתם סובלים מגב תפוס, הגיע הזמן לטפל בבעיה מהשורש, ולהפטר ממנה אחת ולתמיד.

התקשרו עוד היום, לתאום טיפול בטוח, בשורש הבעיה ללא התופעות לוואי וסיכונים של תרופות וניתוחים. הגיע הזמן להפסיק את הכאב.

גב תפוס: הכל על הדרך להיפטר מהכאב ללא כדורים
5 (99.75%) 79 vote[s]

יש לך שאלה?

השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם

פנייתך התקבלה
נחזור אליך בהקדם!